ШЕГОВИТА НОВОГОДИШНА ГАЛЕРИЈА: Најинтересните ЕКИПА фотографии од 2015! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ШЕГОВИТА НОВОГОДИШНА ГАЛЕРИЈА: Најинтересните ЕКИПА фотографии од 2015!

ШЕГОВИТА НОВОГОДИШНА ГАЛЕРИЈА: Најинтересните ЕКИПА фотографии од 2015!

Велат една фотографија – 1000 збора. Годината која измина накратко Ви ја заокружуваме преку, според нас, најинтересните одбрани 15 фотографии од објективот на ЕКИПА, кој активно шараше по спортските терени претходните 365 дена.

Е, сега, покрај фотографијата која вреди 1000 збора, дополнуваме и со по некој наш замислен збор, кој и тоа како посочува на одредени случувања во македонскиот спорт, само за да дојдеме до духовитата новогодишна галерија…Среќна Нова 2016 година!

1. СПОРТСКА ИНФРАСТРУКТУРА

Nova godina - infrastruktura

2. СЕЛЕКТОРИ

Nova godina - Zare Markoski

3. ШЛАКАНИЦА

Nova godina - Popov

4. НЕ ФОТОГРАФИРАЈ

Nova godina - Kosarka

5. ПАРИ, ПАРИ…

Nova godina - Metalurg

6. ДОЈДОВ, ВИДОВ, СИ ОТИДОВ

Nova godina - Ratko Varda

7. „ДРЕМКА“ НА ПРОЛЕТНОТО СОНЦЕ

Nova godina - FK Vardar

8. ЗАМИНУВАЊЕ

Nova godina - Ales Pipan

9. МЈУЗИКЛ

Nova godina - FFM

10. ПОДЕЛЕНИ ФУНКЦИИ

Nova godina - ZRK Vardar

11. СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ТАТО

Nova godina - MZT Skopje

12. ФУДБАЛСКА ИГРА

Nova Godina - fudbal

13. УНИШТИ СЕ ПО РЕД

Nova godina - Drulovic

14. БУДИЛНИК

Nova godina - Dupjacanec

15. ПРОСЛАВА

Nova godina - Proslava FK Vardar

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.