Домагој Вида го засилува Бешикташ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Домагој Вида го засилува Бешикташ

Домагој Вида го засилува Бешикташ

Хрватскиот репрезентативец Домагој Вида е ново засилување за турскиот шампион Бешикташ. Тој е првото засилување за овој клуб во зимскиот преоден рок. Бешикташ се подготвува за осминафинален дуел со Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Според информациите од турските медиуми, Вида ќе им се придружи на своите нови соиграчи од Бешикташ на 3 јануари на подготовките во Анталија.

Бешикташ на 20.февруари ќе гостува на „Алијанц арена“ против Баерн Минхен, а реваншот ќе го игра на 14.март во Истанбул.

Во турското првенство, Бешикташ во моментот се наоѓа на четвртата позиција со 30 бода, три помалку од лидерот Башакшехирспор.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.