Добри вести за Барса: Иниеста и Бускетс се вратија на тренинзите - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Добри вести за Барса: Иниеста и Бускетс се вратија на тренинзите

Добри вести за Барса: Иниеста и Бускетс се вратија на тренинзите

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, и Серхио Бускетс, се вратија на тренинзите на тимот и ќе му бидат на располагање на тренерот Луис Енрике за претстојните натпревари од оваа сезона.

Иниеста ги пропушти последните четири натпревари, откако заработи повреда на левата нога на дуелот против Реал Сосиедад во Купот на Шпанија. Бускетс доби непријатен удар во скочниот зглоб на мечот со Еибар, но и неговата повреда е надмината.

Според медумите од Шпанија, Луис Енрике нема да ризикува со Иниеста за утрешниот дуелот против Атлетик Билбао, додека Бускетс би можел да помогне.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.