Добра вест за Хејнкес: Се враќа Милер, наскоро и Рибери - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Добра вест за Хејнкес: Се враќа Милер, наскоро и Рибери

Добра вест за Хејнкес: Се враќа Милер, наскоро и Рибери

Јуп Хејнкес минатиот викенд во Менхенгладбах го претрпе првиот пораз по камбекот во Баерн Минхен, но многу поголеми главоболки на трофејниот стратег од загубените бодови му создаваат бројните повреди на стандардните првотимци.

Добра вест за Баерн е што Томас Милер веќе неколку дена тренира со остатокот од екипата и офанзивецот сигурно ќе биде во комбинација за настап против Хановер в сабота. Со тренинзи денеска почна и Франк Рибери, кој влезе во завршната фаза од рехабилитацијата и наскоро би можел да му се стави на располагање на Хејнкес. Враќањето на овие двајца фудбалери е одлична вест за Баерн, со оглед на фактот дека на листата на повредени се уште се наоѓаат Арјен Робен и Хамес Родригез, како и Хуан Бернат.

Позицијата лев бек исто така е „кризна“ за баварскиот гигант бидејќи покрај Бернат, повреден е и Давид Алаба.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.