Добра вест од Истанбул: Нанали нема повреда на главата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Добра вест од Истанбул: Нанали нема повреда на главата

Добра вест од Истанбул: Нанали нема повреда на главата

Победата на Фенербахче над Басконија остана во сенка на тешкиот пад на Џејмс Нанали, поради што Американецот мораше на носилки да го напушти теренот, со стравување дури и за сериозни повреди на главата. За среќа, ситуацијата не е толку сериозна, па Жељко Обрадовиќ обелодени дека овој кошаркар нема предолго да паузира од терените.

Во прв момент делуваше страшно, но последните информации се позитивни. Нанли нема повреда на главата, не е ништо сериозно, но ќе мине уште неколку часа во болница за дополнителни испитувања бидејќи  не сакаме да ризикуваме“ – истакна Обрадовиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.