Директен пренос на МТВ од пријателскиот фудбалски меч меѓу Македонија и Полска - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Директен пренос на МТВ од пријателскиот фудбалски меч меѓу Македонија и Полска

Утрешниот пријателски натпртевар што фудбалските репрезентации на Македонија и на Полска ќе го одиграат во Анталија, ќе биде директно пренесуван на МТВ. Националниот телевизиски сервис успеа да обезбеди пренос од овој меч, со што спортските вљубеници во нашата држава ќе имаат можност преку ТВ екраните да ја проследат играта на „црвено-жолтите“ во последниот тест за оваа година.
 
 
Натпреварот почнува во 17.15 часот, а селекторите на Македонија и на Полска, Чедомир Јаневски и Валдемар Формалик, се решија на овој меч да повикаат фудбалери од домашните национални првенства.  

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.