Димитријевиќ херој во трилер-победата на Хувентуд - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Димитријевиќ херој во трилер-победата на Хувентуд

Димитријевиќ херој во трилер-победата на Хувентуд

Ненад Димитријевиќ имаше значајна улога во денешниот триумф на Хувентуд на дуелот со Андора, што тимот од Бадалона дури по продолжение го доби со минимални 103-101.

Големиот талент на македонската кошарка блесна кога беше најважно, во дополнителните пет минути, кога при негатива на својот тим од четири поени ја презеде одговорноста, погоди два шута и учествуваше во пресвртот и трилер-победата на Хувентуд.

Македонскиот плејмејкер го заврши мечот со шест поени (3/4 од поле) за 18 минути игра, а по доброто издание за очекување е на следните натпревари Димитријевиќ да добие уште позначајна улога во тимот на Хувентуд.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.