ДЕТСКИ ЛИГИ: Нови викенд возбудувања меѓу најмладите - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКИ ЛИГИ: Нови викенд возбудувања меѓу најмладите

Викендов кој измина се одигра новото натпреварувачко коло во седумте региони од Детските лиги.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

СР 1

ЕКИПА сега ви ги пренесува комплетните резултати од викенд коло во СЕВЕРНИОТ, ЗАПАДНИОТ и во ЈУГОЗАПАДНИОТ регион, а во континуитет на нашата страница ќе бидат пренесени и резултатите од останите региони од овој викенд.

СЕВЕРЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

sever 1

sever 2

ЗР 3

ЗАПАДЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

zapad

ЈЗР 1

ЈУГОЗАПАДЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

jugozapad

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.