ДЕТСКИ ЛИГИ: Кулминираат возбудувањата меѓу најмладите - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКИ ЛИГИ: Кулминираат возбудувањата меѓу најмладите

Викендов кој измина се одигра новото натпреварувачко коло во соодветните региони од Детските лиги. Обилните дождови го спречија одржувањето на турнирот единствено во Југоисточниот регион каде одложените натпревари ќе се одиграат претстојниов викенд.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

Ви ги пренесуваме резултатите од Северниот, Западниот и Југозападниот регион, а во продолжение ќе следат и останатите региони одиграни изминатиов викенд…

СЕВЕРЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

sever 1

sever 2

ЗР 1

ЗР 8 - Тетекс

ЗАПАДЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

zapad

ЈУГОЗАПАДЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

Jugozapad

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.