ДЕТСКИ ЛИГИ: Финишираат и дуелите од регионалниот дел на Северот и Западот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКИ ЛИГИ: Финишираат и дуелите од регионалниот дел на Северот и Западот

Изминатиот викенд се одиграа тековните кола во дел од регионите од Детските лиги додека во дел од нив веќе започнаа и возбудувањата со завршните регионални турнири.

Завршија натпреварите од регуларниот тек од првенството во Северниот и Југоисточниот регион каде идниот викенд на програмата се и завршните регионални турнири исто како што се и во Централниот и Источниот регион.

Големиот завршен турнир во тренинг центарот на ФФМ е предвиден од 4. до 7. јуни кога водно ќе ги добиеме и шампионите на Македонија во седум различни генерации, од генерација родени 1999 до генерација родени 2005.

Ви ги пренесуваме резултатите Северниот, Западниот и Југоисточниот регион…

РЕЗУЛТАТИ – СЕВЕРЕН РЕГИОН

SEVER 1

SEVER 2

ЗР 3

РЕЗУЛТАТИ – ЗАПАДЕН РЕГИОН

ZAPAD

РЕЗУЛТАТИ – ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН

jUGOISTOK

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.