ДЕТСКИ ЛИГИ: Фер Плеј не знае за пораз во Југозападниот регион - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКИ ЛИГИ: Фер Плеј не знае за пораз во Југозападниот регион

Викендов кој измина се одигра новото натпреварувачко коло во седумте региони од Детските лиги, со исклучок на Југоисточниот регион каде поројниот дожд не дозволи одигрување на закажаниот турнир и истиот е презакажан за претстојниот викенд.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

Ви ги пренесуваме резултатите од Северниот, Западниот и Југозападниот регион во кој сигурно за издвојување е екипата на Фер Плеј 1 која не знае за пораз…

СЕВЕРЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

sever 1

sever 2

FК Шкендиа 2 - ЗР 3

ЗАПАДЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

zapaden region

Маџари-Милано - СР 3

ЈУГОЗАПАДЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

jugozapad

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.