ДЕТСКИ ЛИГИ: Брегалница без пораз во Централниот регион - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКИ ЛИГИ: Брегалница без пораз во Централниот регион

Во очекување на новите викенд возбудувања, се потсетуваме на претходното натпреварувачко коло во седумте региони од Детските лиги кои се одиграа изминатиот викенд.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

ЕКИПА, по претходните објави на резултатите од Северниот, Западниот и Југозападниот регион, сега ви ги пренесува комплетните резултати од викенд коло во ПРЕСПАНСКО-ПЕЛАГОНСКИОТ, ЦЕНТРАЛНИОТ, ИСТОЧНИОТ И ЈУГОИСТОЧНИОТ РЕГИОН.

ПРЕСПАНСКО-ПЕЛАГОНИСКИ РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

prespa-pelagoniski

ЦР 1

ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

centralen

ИР 1

ИСТОЧЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

istok

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН – РЕЗУЛТАТИ

jugo-istok

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.