ДЕТСКА ЛИГА: Валерија Танева потврдува дека и девојчињата знаат фудбал - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКА ЛИГА: Валерија Танева потврдува дека и девојчињата знаат фудбал

И изминатиов викенд продолжија активните натпреварувања по региони во Детските лиги на Фудбалската федерација на Македонија.

Максимални возбудувања имаше во Централниот регион каде вистинска атракција е членката на ГФК Неготино во генерацијата 2002, Валерија Танева, која со своите игра на терените потврдува дека и девојчињата може да бидат далеку подобри од момчињата.

Танева беше најзаслужна за победата на својот тим од 2-3 против Борец јуниор постигнувајќи два гола, а еден гол беше дело на Борис Недев. На спротивната страна двата гола за Борец ги постигна Борче Тасев.

ЦР 3

РЕЗУЛТАТИ – ИСТОЧЕН РЕГИОН

centralen

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.