ДЕТСКА ЛИГА – ЦЕНТРАЛЕН И ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН: Брегалница носи се пред себе... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКА ЛИГА – ЦЕНТРАЛЕН И ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН: Брегалница носи се пред себе…

Викендов кој измина стартуваше пролетниот дел од ФФМ Детските лиги во пет региони. Се играа натпревари во Северниот, Западниот, Југозападниот, Централниот и помал дел од натпреварите во Југоисточниот регион додека натпреварите во Преспанско-пелагонискиот и Источниот регион ќе стартуваат наредниов викенд.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

ЕКИПА, по претходните информации за останатите региони, ви ги пренесува комплетните резултати од првото пролетно коло во ЦЕНТРАЛНИОТ и во ЈУГОИСТОЧНИОТ регион.  Во Централниот регион едноставно се издвојуваат одличните настапи на генерациите на ФК Брегалница. Во континуитет на нашата страница ќе бидат пренесувани натпреварувачките активности и од останатите региони.

РЕЗУЛТАТИ – ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН

centralen region

ЈИР 1

РЕЗУЛТАТИ – ЈУГОИСТОЧЕН РЕГИОН

jugoistocen region

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.