ДЕТСКА ЛИГА: Тимот на Кочани убедлив на Истокот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКА ЛИГА: Тимот на Кочани убедлив на Истокот

И изминатиов викенд продолжија активните натпреварувања по региони во Детските лиги на Фудбалската федерација на Македонија. Обилните дождови го спречија одржувањето на турнирот единствено во Југоисточниот регион каде одложените натпревари ќе се одиграат претстојниов викенд.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

Овој пат, ви ги пренесуваме резултатите од Источниот, Преспанско-пелагонискиот и Централниот регион…

РЕЗУЛТАТИ – ИСТОЧЕН РЕГИОН

Istok

ППР 1

РЕЗУЛТАТИ – ПРЕСПАНСКО-ПЕЛАГОНИСКИ РЕГИОН

Prespa-Pelagonija

ЦР 1

РЕЗУЛТАТИ – ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН

Centar

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.