ДЕТСКА ЛИГА – СЕВЕРЕН РЕГИОН: Продолжија пролетните возбудувања - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКА ЛИГА – СЕВЕРЕН РЕГИОН: Продолжија пролетните возбудувања

Викендов кој измина стартуваше пролетниот дел од ФФМ Детските лиги во пет региони. Се играа натпревари во Северниот, Западниот, Југозападниот, Централниот и помал дел од натпреварите во Југоисточниот регион додека натпреварите во Преспанско-пелагонискиот и Источниот регион ќе стартуваат наредниов викенд.

Фудбалската федерација на Македонија, како што е познато, во желбата за континуиран развој на младите наши категории под своја закрила ја зеде Детската лига развивајќи го како проект кој треба да претставува столб за првите развојни чекори на најмладите кон професионалниот фудбал.

СР 1

СР 2

Во Северниот регион изминатиов викенд видовме расположени стрелци, екипи желни за натпреварување и секако многу дружење меѓу учесниците. ЕКИПА ви ги пренесува комплетните резултати од првото пролетно коло, а во континуитет на нашата страница ќе бидат пренесувани натпреварувачките активности и од останатите региони.

РЕЗУЛТАТИ – ДЕТСКА ЛИГА, СЕВЕРЕН РЕГИОН

Severen region 1

severen region 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.