ДЕТСКА ЛИГА: И на Истокот максимални возбудувања - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ДЕТСКА ЛИГА: И на Истокот максимални возбудувања

Во очекување на новите викенд возбудувања ви ги пренесуваме резултатите од изминатото коло и во останатите три региони од Детската лига на ФФМ која се повеќе го привлекува вниманието во нашата фудбалска јавност.

По претходниот резултатски осврт на Северниот, Западниот и Југозападниот регион, сега ви ги пренесуваме резултатите од Источниот, Преспанско-пелагонскиот и Централниот регион. Поради лошите временски услови изминатиот викенд единствено не се одиграа натпреварите од Југоисточниот регион на Детската лига.

РЕЗУЛТАТИ – ИСТОЧЕН РЕГИОН

istok

Total Fudbal - Shampion - ППР 2

РЕЗУЛТАТИ – ПРЕСПАНСКО-ПЕЛАГОНИСКИ РЕГИОН

prespansko-pelagoniski

gfk - tikves - ЦР 1

РЕЗУЛТАТИ – ЦЕНТРАЛЕН РЕГИОН

centralen region

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.