„Десетка“ од Црна Река, „осумка“ од Железарец - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Десетка“ од Црна Река, „осумка“ од Железарец

 Црна Река и Железарец продолжуваат да ги полнат мрежите на противниците во Футсал лигата на Македонија. Црна Река го декласира Мал Ајакс со 10-2 во саботата, а шампионот Железарец на тоа одговори со убедлив триумф од 8-1 над Елита во неделниот термин. За одбележување е и голгетерската форма на тимот на Куманово, кој постигна 13 погодоци на дуелот против Шкендија.

 

Еве ги комплетните резултати од третото коло:

 

Црна Река – Мал Ајакс 10-2

Хедис – СЕЕ Универзитет 6-2 

Куманово – Шкендија 13-7

Железарец – Елита 8-1

Велес – Ројал 3-3

Винеам – Биџо 3-4 

 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.