Дембеле: Можеме да направиме многу повеќе со Тотенхем оваа сезона - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Дембеле: Можеме да направиме многу повеќе со Тотенхем оваа сезона

Дембеле: Можеме да направиме многу повеќе со Тотенхем оваа сезона

Премиерлигашот Тотенхем покажува добри партии оваа сезона во англискиот шампионат, но последната титула, тимот од Лондон ја освоил во далечната 1961 година.

Фудбалерот на „спарс“, Муса Дембеле верува дека неговата екипа може да пружи подобри резултати оваа сезона, па можеби и нова титула во англискиот шампионат…

„Ако продолжиме на истиот начин, можиме да направиме нешто повеќе за разлика од минатата сезона. Тешко е да се каже, но имам чувство дека ќе направиме успех. Многу научивме од минатата сезона и оваа година не смееме да ги повториме истите грешки“ – истакна Дембеле.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.