Де Геа сака назад во Мадрид, Едурне е сама - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Де Геа сака назад во Мадрид, Едурне е сама

Де Геа сака назад во Мадрид, Едурне е сама
Голманот на Манчестер јунајтед, Давид Де Геа, во летниот преоден рок најверојатно ќе се врати во Мадрид и најверојатно ќе го облече дресот на Реал. Причината за тоа не е преголемата желба да го брани голот на „кралевите“, туку љубовната врска со прекрасната шпанска пејачка Едурне. На Давид премногу му негостига Едурне, која остана во Мадрид, откако голманот го напушти Атлетико М. и се пресели на „Олд трафорд“.
Се шпекулира дека Де Геа веќе му соопштил на сер Алекс Фергусон да ја одреди неговата цена, затоа што во јуни сака да си замине, а знае дека раководството на Реал Мадрид е подготвено за преговори. Дури се претпоставува дека може да дојде и до неверојатна размена, Икер Касилјас да се пресели во Манчестер јунајтед, а Давид Де Геа да дојде во Реал Мадрид. Но, и Сара Карбонеро работи во Мадрид, нели…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.