Давитков се враќа во Кувајт, ќе биде тренер на Кадсија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Давитков се враќа во Кувајт, ќе биде тренер на Кадсија

Давитков се враќа во Кувајт, ќе биде тренер на Кадсија

Македонскиот кошаркарски селектор Јорданчо Давитков се враќа во Кувајт и во наредната сезона ќе биде тренер на Кадсија. Тој се враќа на местото на успехот по седум години, со оглед дека за овој клуб го врзуваат многу убави спомени.

Давитков има освоено три шампионски титули со Кадсија во својата прва мисија во клубот, а тоа беше препорака за раководството на клубот повторно да го ангажира. По убавата епизода во Кувајт, Давитков имаше тренерски ангажмани и во Обединетите Арапски Емирати.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.