Дамјан Стојановски: Правевме катастрофални грешки - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Дамјан Стојановски: Правевме катастрофални грешки

Дамјан Стојановски: Правевме катастрофални грешки

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром остана закован на дното на табелата во АБА-лигата, откако синоќа загуби убедливо од Партизан во Белград со 112-94. Дуелот заврши по само две четвртини, со оглед дека „металците“ на полувремето имаа огромна негатива (69-42). Тоа го потенцира и Дамјан Стојановски, истакнувајќи дека целиот тим потфрлил и кошаркарите правеле катастрофални грешки.

„Мораме да му честитаме на Партизан за заслужената победа. Ние правевме катастрофални грешки кои скапо не чинеа. Натпреварот буквално го загубивме уште во првото полувреме“, изјави Дамјан Стојановски.

Очигледно е дека тимот на МЗТ Скопје Аеродром ќе мора да работи на подобрување на одбраната во наредниот период.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.