Челичење во замрзнато езеро: Финска спринтерка во „ледена купка“... (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Челичење во замрзнато езеро: Финска спринтерка во „ледена купка“… (видео)

Челичење во замрзнато езеро: Финска спринтерка во „ледена купка“… (видео)

Во паузата од подготовките за каталонското клупско првенство, атлетичарката на Барселона Анимари Корте, чија специјалност е 100 метри со пречки, се одлучи малку да го „челича“ своето тело во замрзнато езеро.

Атрактивната финска атлетичарка има 29 години, но во светските медиуми некако последниве денови доби значење само преку одлуката во својата земја да мине низ една „ледена купка“, притоа објавувајќи видео…

sprinterka 2

„Едно вакво капење барем еднаш во година секогаш е добредојдено“ – вели Корте… Храбро, во секој случај!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.