Вести Archives - Page 7750 of 7752 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09
 • „Романтичарите“ го напаѓаат Рим

  „Романтичарите“ го напаѓаат Рим

  15/08/201122:00

  Експедицијата на Работнички утринава патува за Рим, каде што в четврток на стадионот „Олимпико“ ќе ги одмери...

 • Шуми повторно во пензија

  Шуми повторно во пензија

  10/08/201122:00

  Најтрофејниот Формула 1 возач на сите времиња, Михаел Шумахер, е подготвен да го раскине договорот со Мерцедес...

 • Енрике потпиша за Ливерпул

  Енрике потпиша за Ливерпул

  10/08/201122:00

  Шпанскиот дефанзивец Хозе Енрике е најновиот фудбалер на тимот на Ливерпул откако англискиот гигант се договори со...

 • Маркота не мрда од Љубљана

  Маркота не мрда од Љубљана

  08/08/201111:58

  Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Дамир Маркота и во следната сезона ќе го носи дресот на Унион Олимпија. Иако...

 • Илиевски ново засилување за Ефес

  Илиевски ново засилување за Ефес

  07/08/201122:00

  Раководството на Анадолу Ефес го ангажира македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски. 31-годишниот плејмејекр потпиша едногодишен договор, со...

 • Анжи му нуди богатство на Ето

  Анжи му нуди богатство на Ето

  07/08/201122:00

  Амбициозниот руски клуб е подготвен да му даде на Ето неверојатен четиригодишен договор за плата од 20...

 • Болт ќе трча во Загреб

  Болт ќе трча во Загреб

  07/08/201122:00

  Најбрзиот светски човек Усаин Болт ќе настапи на атлетскиот митинг во Загреб на 13 септември, потврдено е...

 • Баричело посветен на Вилијамс

  Баричело посветен на Вилијамс

  07/08/201122:00

  Рубенс Баричело изјави дека сака да го задржи своето место во тимот на Вилијамс, додавајќи дека тој...

 • Тошак нов селектор на Македонија

  Тошак нов селектор на Македонија

  06/08/201122:00

  Велшкиот тренер ги договори деталите со раководството на ФФМ и ќе ја води Македонија до ноември 2013...

 • Собир пред Азербејџан

  Собир пред Азербејџан

  06/08/201122:00

  Фудбалската репрезентација на Македонија денеска напладне го имаше првиот собир во хотелот „Стоун бриџ" во Скопје, во...