Германија Archives - Page 224 of 224 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09
 • Фридрих го напушти Волфсбург

  Фридрих го напушти Волфсбург

  19/09/201116:15

  Германскиот дефанзивец пристигна во Волфсбург од редовите на Херта во летото 2010 година, но поради серија незгодни...

 • Енинг доби отказ од Хамбургер

  Енинг доби отказ од Хамбургер

  19/09/201115:38

  Енинг пристигна во клубот пред крајот на ланската сезона, но управата на Хамбургер очекуваше далеку подобри резултати...

 • Клоп разочаран од „милионерите“

  Клоп разочаран од „милионерите“

  11/09/201109:46

  „Секоја чест на Херта, фудбалерите од Берлин денеска ја заслужија победата, а на нас е да ги...

 • Седумка на Баварците

  Седумка на Баварците

  10/09/201116:02

  Фудбалерите на Баерн Минхен го декласираа Фрајбург со 7-0. Четири гола постигна Марио Гомез, последниот од пенал,...

 • Баерн одбил 80 милиони евра за Рибери

  Баерн одбил 80 милиони евра за Рибери

  05/09/201118:25

  Баерн Минхен добил фантастична понуда за да го продаде францускиот интернационалец Франк Рибери во последните моменти од...

 • Нојер со критики за Леман

  Нојер со критики за Леман

  02/09/201116:40

  „Да се биде меѓу најдобрите на светот значи да се биде одличен во текот на целата сезона,...

 • Хлеб, нов член на Волфсбург

  Хлеб, нов член на Волфсбург

  31/08/201118:52

  Александар Хлеб повторно ќе настапува во германската Бундес-лига откако го стави својот потпис на договорот со Волфсбург....

 • Два меча казна за Геце

  Два меча казна за Геце

  29/08/201122:00

  Еден од најдобрите фудбалери на Борусија Дортмунд, Марио Геце, ќе мора да ги пропушти следните две средби...