Англија Archives - Page 773 of 775 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09
 • Асамоа Гијан во ОАЕ

  Асамоа Гијан во ОАЕ

  10/09/201115:29

  Напаѓачот на Сандерленд со одлука на менаџерот Стив Брус е позајмен до крајот на сезоната во клубот...

 • Џерард тренира со полна пареа

  Џерард тренира со полна пареа

  10/09/201109:48

  Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард, ги израдува навивачите на англискиот клуб објавувајќи дека се наоѓа во завршна...

 • Реднап го кани Бекам во Тотенхем

  Реднап го кани Бекам во Тотенхем

  09/09/201112:00

  Квинс Парк Ренџерс пред неколку дена испрати официјална понуда до Бекам за во јануари да го доведе...

 • Вилјаш Боаш со ултиматум до Торес

  Вилјаш Боаш со ултиматум до Торес

  09/09/201111:48

  Менаџерот на Челси, Андре Вилјаш Боаш, најави дека е подготвен да го пресели Фернандо Торес на клупата...

 • Повредата на Насри не е сериозна

  Повредата на Насри не е сериозна

  08/09/201116:58

  Роберто Манчини има право за задоволство откако дозна дека поведата на Самир Насри не е од посериозен...

 • Дрогба во трка со времето

  Дрогба во трка со времето

  08/09/201116:38

  Искусниот голгетер се повреди пред десетина дена, за време на мечот со Норвич, по што мораше на...

 • КПР го сака Бекам

  КПР го сака Бекам

  07/09/201109:17

  Новиот сопственик на Квинс Парк Ренџерс, Тони Фернандес, во зимскиот преоден рок ќе се обиде да го...

 • Арсенал три месеци без Вермелен

  Арсенал три месеци без Вермелен

  06/09/201108:45

  Арсен Венгер повторно се соочува со сериозен проблем откако менаџерот на Арсенал дозна дека во следните три...

 • Повредата на Вилшир е сериозна

  Повредата на Вилшир е сериозна

  04/09/201110:43

  Лекарите на Арсенал не забележале никаков напредок во рехабилитацијата, поради што на Вилшир му е препорачана целосна...

 • Тевез завршил на клиника

  Тевез завршил на клиника

  04/09/201110:35

  Стресот беше навистина преголем, не знаев како да се справам со ситуацијата и цело време јадев. Експресно...