Кошарка Archives - Page 1217 of 1218 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09
 • Илиевски ново засилување за Ефес

  Илиевски ново засилување за Ефес

  07/08/201122:00

  Раководството на Анадолу Ефес го ангажира македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски. 31-годишниот плејмејекр потпиша едногодишен договор, со...

 • Кошаркарите со Србија

  Кошаркарите со Србија

  06/08/201122:00

  Репрезентацијата на Македонија денеска со почеток во 18 часот ќе го одигра својот втор натпревар од „Екс...

 • Фоцис се пресели во Армани

  Фоцис се пресели во Армани

  02/07/201113:25

  “Имам настапувано во повеќе различни земји, никогаш досега и во Италија. Затоа и се решив да ја...

 • Војдан потпиша за Черкаси

  Војдан потпиша за Черкаси

  29/06/201112:24

  Војдан Стојановски реши да го напушти Фени индустри и во следната сезона ќе го носи дресот на...