ABA лига Archives - Page 129 of 129 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09
 • Видео: Пековиќ повраќаше на паркетот во Загреб

  Видео: Пековиќ повраќаше на паркетот во Загреб

  10/10/201112:07

  Црногорскиот репрезентативец Никола Пековиќ беше најзаслужниот за убедливата победа на кошаркарите на Партизан на отворањето на Регионалната...

 • Макаби реди победи во АБА лигата

  Макаби реди победи во АБА лигата

  07/10/201109:30

  Екипата на Макаби продолжува да доминира на стартот од своите настапи во АБА лигата (поранешна НЛБ лига),...

 • НЛБ лигата ќе го менува името и логото

  НЛБ лигата ќе го менува името и логото

  27/09/201115:20

  Регионалната кошаркарска НЛБ лига, која во последните пет години под генерално спонзорство на Нова Љубљанска банка напредуваше...

 • Смодиш ја избра Цедевита

  Смодиш ја избра Цедевита

  19/08/201111:45

  За услугите на Смодиш понуди испратија неколку квалитетни европски тимови, но овој кошаркар сепак реши својата кариера...

 • Вудсајд, замена за Илиевски

  Вудсајд, замена за Илиевски

  16/08/201111:34

  Челниците на Унион Олимпија во изминатиот период преговараа со уште неколку квалитетни кошаркари на оваа позиција, но...

 • Маркота не мрда од Љубљана

  Маркота не мрда од Љубљана

  08/08/201111:58

  Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Дамир Маркота и во следната сезона ќе го носи дресот на Унион Олимпија. Иако...