Коментари Archives - Page 29 of 29 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09
 • Каде е вината за неуспехот?

  Каде е вината за неуспехот?

  11/07/201200:00

  Македонските кошаркари вечерва ќе ја завршат својата одисеја од Венецуела и конечно ќе се вратат во татковината....

 • Македонците не се предаваат!

  Македонците не се предаваат!

  05/06/201200:00

  Загубија, но достојно, иако беа на работ на амбисот. Се бореа машки, храбро, до самиот крај и...

 • Колку повикот, мајсторе?

  Колку повикот, мајсторе?

  15/05/201200:00

  Фудбалската репрезентација ни е пазар за продавање фудбалери. Се осмели ова да го каже репрезентативец, еден од...

 • Зошто сме Лузембург?

  Зошто сме Лузембург?

  02/03/201200:00

  Македонската фудбалска репрезентација загуби од Луксембург. Аирлија нека ни е новиот прекар, отсега сме Лузембург. Не, не, не…одамна...

 • Македонскиот фудбал и Денот на дрвото

  Македонскиот фудбал и Денот на дрвото

  24/11/201100:00

  Не знам дали има некоја симболика, ама денеска, кога пристигна алармантната вест од Светската фудбалска организација дека...

 • Кошаркарска антипропаганда

  Кошаркарска антипропаганда

  17/10/201100:00

  Толку многу труд треба за нешто да се создаде, нешто големо како она што македонските репрезентативци го...

 • Мистер Џон Т(р)ошак и Боби обединителот

  Мистер Џон Т(р)ошак и Боби обединителот

  09/10/201100:00

  Аирлија четворката „мистер Џон“. Немавме примено четири парчиња цели две и пол години (последен пат од Холандија,...

 • Нека биде дерби…

  Нека биде дерби…

  30/09/201100:00

  Дерби...еден збор, а кажува се. Натпревар, надмудрување, витештво, спортски ривалитет...Ама, понекогаш некои го сфаќаат поинаку, па дерби...

 • Зарем е важно кој е виновен?

  Зарем е важно кој е виновен?

  25/09/201100:00

  Има една певлива песна од Северина и од Борис Новковиќ, ја пеат во дуел, па во дел...

 • Кошарката ја сплоти Македонија

  Кошарката ја сплоти Македонија

  20/09/201100:00

  Финансиски проблеми, поделба на луѓето од секојдневието на власт и опозиција, невработеност... сите тие фрустрации беа апсолутно...