„Бубамара куп“, големо искуство за младите цементарци - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

„Бубамара куп“, големо искуство за младите цементарци

Младите фудбалери на Цементарница (генерација 2003 год.) учествуваа на 5. Меѓународен турнир „Бубамара ТВ Тотал куп“, што се одржа во Хрватска. Одиграа поголем број натпревари кои ќе им бидат богато искуство за потамошниот фудбалски развој и покажаа завиден квалитет.

Младите цементарци на овој турнир славеа победи против Дуга Реса (2-0), Академија Крпан Бабиќ (1-0), СН Мариќ (2-0), одиграа нешено со Лучко (2-2) и Бубамара (0-0), а загубија од Широки бријег (0-2) и од Славен Белупо (0-3).

Сепак, резултатите засега се во втор план, а од непроценливо значење е дружењето со своите врсници од регионот, како и стекнување на неопходното меѓународно искуство.

cementarci 1

cementarci 4

cementarci 3

cementarci 5

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.