Бошко Ѓуровски тренер на Црвена Звезда до 2019 година? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бошко Ѓуровски тренер на Црвена Звезда до 2019 година?

Бошко Ѓуровски тренер на Црвена Звезда до 2019 година?

Поранешниот македонски фудбалски селектор Бошко Ѓуровски ќе добие нов двегодишен договор од српскиот клуб Црвена Звезда, откриваат медиумите кај нашиот северен сосед. Тој беше назначен за привремен тренер до крајот на сезоната по заминувањето на Миодраг Божовиќ, но иако ги загуби двете титули од големиот ривал Партизан, сепак, ќе добие нов договор до 2019 година.

Генералниот директор на клубот, Звездан Терзиќ, обелодени во јавноста дека Бошко Ѓуровски е најдобро решение за тренерската позиција во овој момент, но ќе треба таа одлука да ја потврди и Управниот одбор на клубот.

Бошко Ѓуровски во 2007 година како тренер на Црвена Звезда ја освои двојната круна со „црвено-белите“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.