Бошко Ѓуровски го загуби првиот меч со Ц. Звезда, но избори финале - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бошко Ѓуровски го загуби првиот меч со Ц. Звезда, но избори финале

Бошко Ѓуровски го загуби првиот меч со Ц. Звезда, но избори финале

Македонскиот стратег Бошко Ѓуровски имаше неуспешен старт на кормилото на Црвена Звезда, откако го загуби реванш мечот против Чукарички со 1-2 на домашен терен. Сепак, „црвено-белите“ се пласираа во финалето на Купот, каде ќе го очекуваат подобриот од дуелот меѓу Војводина и Партизан.

Чукарички поведе со 0-2, со голот на Ожеговиќ и автоголот на Милиќ. Во завршницата, Боачи од пенал намали на 1-2, поставувајќи го конечниот резултат на овој меч. Црвена Звезда имаше предност од 4-1 од првиот полуфинален меч, па затоа и се пласира во финалето на Купот на Србија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.