Борко сигурен, Барса рутински до нова победа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Борко сигурен, Барса рутински до нова победа

Борко сигурен, Барса рутински до нова победа

Борко Ристовски со Барселона запиша уште една рутинска победа во шпанската АСОБАЛ лига. Во натпреварот од 12.коло, на домашен терен во „Блауграна“, каталонскиот тим славеше против Сегурос Замора со 32-20.

За Барселона ова е максимална 12 победа во АСОБАЛ во која трофејниот тим веќе неколку сезони е неприкосновен на лидерската позиција.

Македонскиот репрезентативен голман и на овој натпревар беше на висина на задачата со 15 одбрани. Најефикасен во нападот на Барселона беше Тунижанецот Ваел Жалуз со шест гола, а по пет погодоци постигнаа Валеро Ривера и Алекс Абело.

Следен на распоредот на Барселона е гостинскиот дуел против Нант во Лигата на шампионите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.