Болт ужива во „пензионерските“ денови - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Болт ужива во „пензионерските“ денови

Болт ужива во „пензионерските“ денови

Усаин Болт во август годинава официјално стави крај на атлетската кариера. Светскиот рекордер заврши со бронза на 100 метри, а потоа се повреди во финалето на штафетата на Јамајка 4х100 метри, но беше испратен во легендите со аплауз од 60.000 публика.

bolt2

Спринетрот од Јамајка по завршниот настап во Лондон, прво се рехабилитираше од повредата, а потоа се препушти  на уживање во „пензионерските“ денови. Освојувачот на осум златни медали од олимпијадите знае како да се забавува и тоа често го споделува со својата публика преку социјалните мрежи. Болт снима реклами и ужива во манекенско-танчерски улоги. А, кога не е пред камерите, времето знае ефектно да го искористи за уживање во спортовите на вода.

Светскиот рекордер на 100 и на 200 метри на својот Фејсбук профил објави две фотографии во опуштено издание на неговиот глисер, проследени со кус текст „Зима на Јамајка“.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.