Блажевски се врати на тренинзите на Пелистер - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Блажевски се врати на тренинзите на Пелистер

Блажевски се врати на тренинзите на Пелистер

Фудбалерот од средниот ред на Пелистер, Мартин Блажевски денеска го одработи целосниот тренинг со остатокот од екипата, откако паузираше четири дена поради повреда.

Тој во изминатите неколку дена имаше проблеми со тетивата на десната нога и работеше под посебен режим со концидискиот тренер на тимот од Битола и ќе биде во комбинација за утрешниот натпревар против Каисар.

Екипата на Начи Шенсои се наоѓа на подготовки во Аланија, Турицја, а преостануваат уште неколку натпревари, пред нивното враќање во Битола и старотот на вториот дел од оваа сезона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.