Билиќ на местото на Тудор во Галатасарај? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Билиќ на местото на Тудор во Галатасарај?

Билиќ на местото на Тудор во Галатасарај?

Хрватскиот стратег Славен Билиќ би можел да биде новиот тренер на турскиот гигант Галатасарај. Тој влезе во преговори со раководството на овој клуб, а ќе го замени неговиот сонародник Игор Тудор, кој си замина откако тимот го изгуби првото место на табелата.

Според турските медиуми, директорот на Галатасарај, Ченк Ергин, веќе три пати имал средби со Билиќ и му ги образложил големите планови на клубот. Тој доби отказ од Вест хем поради лошите резултати на почетокот на оваа сезона, а покрај него во комбинација се уште и Лорен Блан, Томас Тухел, Роналд Куман и Мишел Прудом.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.