Бериша претставен во Влазнија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бериша претставен во Влазнија

Бериша претставен во Влазнија

Досегашниот дефанзивец на Шкупи, Седат Бериша, е нов член на албанскиот прволигаш Влазнија. Тој и официјално беше претставен во својот нов клуб како засилување кое треба да помогне за тимот да обезбеди опстанок во елитното фудбалско друштво на Албанија.

Бериша оваа зима одби да потпише нов договор со Шкупи и одлучи кариерата да ја продолжи во албанското првенство, каде настапуваат се повеќе фудбалери од нашата земја. Тој претходно беше интернационалец во Турција (Бурсаспор) и во Кувајт (Ал Јахра).

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.