Барселона повторно доминира, Борко остана на клупа - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Барселона повторно доминира, Борко остана на клупа

Барселона повторно доминира, Борко остана на клупа

Барселона брзо се консолидира по шокантното реми со Гвадалахара и повторно се враќа во победнички ритам во шпанската АСОБАЛ лига. Во „дербито“ од 14.коло, Барселона славеше убедлива побед против второпласираната Анаитасуна со 38-26.

Само во првите пет минути гостите успеваа да држат чекор, а потоа Барселона комплетно је презеде контролата на играта и на резултатот, направија серија од 6-0, поведо со 9-3 и до крај останаа во сигурна позитива.

Дика мем, Ваел Жалуз и Алеикс Гомез постигнаа по пет гола за Барселона. Борко Ристовски на овој натпревар остана на клупата, а Гонзало Перез де Варгас имаше сигурна партија на голот ан каталонскиот тим со 18 одбрани.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.