Барса лесно излезе на крај со Леванте, „жолтица“ го спречи Барди да игра на „Камп Ноу“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Барса лесно излезе на крај со Леванте, „жолтица“ го спречи Барди да игра на „Камп Ноу“

Барса лесно излезе на крај со Леванте, „жолтица“ го спречи Барди да игра на „Камп Ноу“

Барселона ја оствари 15.победа во Ла Лига оваа сезона, совладувајќи го Леванте на „Камп Ноу“ со 3-0. Лионел Меси го одигра 400.меч во шпанското првенство и го постигна својот 365.погодок за водство од 1-0 во 12.минута, а Луис Суарез зголеми на 2-0 во 38.минута, по проигрувањето од Серхи Роберто. На самиот истек од дуелот, во судиското продолжение, Паулињо го постави конечниот резултат на овој меч.

Македонскиот репрезентативец Енис Барди не беше во составот на Леванте на „Камп Ноу“ поради жолти картони.

По овој триумф, Барселона има девет бода предност на врвот на табелата во Ла Лига во однос на второпласираниот Атлетико Мадрид.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.