Баричело посветен на Вилијамс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Баричело посветен на Вилијамс

 Бразилецот кој е победник на 11 трки во кариерата, одговори на шпекулациите кои велеа дека тој заминува од Williams.

„Прочитав во некои весници дека јас сакам да престанам со тркањето. Тоа ме насмеа. Јас сакам да продолжам со тркањето. Мојот тим работи напорно за да создаде добар болид за наредната сезона.“ – напиша Баричело на својот Твитер.

„Проблеми постојат, но ние сме тука да ги решиме. Јас сум им потребен на Williams и тие ми се потребни мене.“

Баричело откри дека тој сам предложил продолжување на неговиот договор за дополнителни две години.

„Да бидам искрен, на мојот тим му предложив продолжување на договорот за уште две години. Доколку тие се согласат, јас договорот би го потпишал веднаш.“

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.