Балисти: Комити за Вардар навиваат од плажа?! (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Балисти: Комити за Вардар навиваат од плажа?! (ФОТО)

Балисти: Комити за Вардар навиваат од плажа?! (ФОТО)

Навивачката група на Шкендија, „Балистите“ дел од своите транспаренти на денешното дерби во Куманово ги посветија и на „Комитите“, фановите на Вардар. Тие со својата кореографија како да сакаа да потенцираат дека Комити за Вардар навиваат од плажа, поради малата посетеност на домашните натпревари на актуелниот шампион. Од друга страна, со друг транспарент покажаа дека тие се верни и дека на секој меч ја бодрат Шкендија, а на почетокот на второто полувреме испалија и арсенал на факели и „димни бомби“ на стадионот во Куманово.

balisti za komiti 2

Balisti 3

balisti 2

balisti 4

balisti 5

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.