Баерн Минхен го купува Сандро Вагнер? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Баерн Минхен го купува Сандро Вагнер?

Баерн Минхен го купува Сандро Вагнер?

Германскиот првак Баерн Минхен продолжува со стратегијата за купување на најдобрите германски фудбалери. Оваа зима на „Алијанн арена“ би можел да пристигне напаѓачот на Хофенхајм и германски репрезентативец, Сандро Вагнер. Ваквата можност ја потврди и Карл – Хајнц Румениге.

„Хофенхајм не мисли да го продаде Вагнер за мали пари, но ќе разговараме со тренерот и ако Вагнер му е потребен, ќе се обидеме да го доведеме во нашиот тим“, истакна Карл-Хајнц Румениге.

Германските медиуми најавуваат дека Вагнер речиси сигурно ќе пристигне во Баерн Минхен оваа зима. Неговата сопруга веќе е во Минхен и бара нов дом за семејството.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.