Бабунски и Јокохама по продолжение го „загубија“ трофејот во „Купот на императорот“ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бабунски и Јокохама по продолжение го „загубија“ трофејот во „Купот на императорот“

Бабунски и Јокохама по продолжение го „загубија“ трофејот во „Купот на императорот“

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски не успеа да дојде до својот прв трофеј во Јапонија. Бабунски и неговиот Јокохама Маринос загубија во финалето на „Купот на императорот“ од Церезо Осака дури по продолжението со 1-2.

Бабунски го почна финалето од првата минута. Јокохама прва дојде до предност со голот на Ито уште во 8. минута од средбата, но противникот најпрво израмни во 65. минута со голот на Јамамура, а потоа во продолжението со голот на Мизунума во 95. минута си го осигура трофејот.

Babunski radost

Македонскиот фудбалер на теренот остана до 69. минута кога беше заменет од Уго Виера.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.