Бабунски го соопшти составот за Азербејџан - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Бабунски го соопшти составот за Азербејџан

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација за средбата со селекцијата на Азербејџан, Бобан Бабунски повика 19 играчи со можност списокот да биде проширен со Игор Митрески ,

доколку нашиот интернационалец се опорави од повредата задобиена на средбата НефчиДинамо Загреб.

Средбата се игра на 10. Август во Баку, а дополнително ќе бидат соопштени термините за собирот, патувањето и тренинзите за овој дуел.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.