Австралиски атлетичар не се двои од своето плишано мече ни во Рио - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Австралиски атлетичар не се двои од своето плишано мече ни во Рио

Австралиски атлетичар не се двои од своето плишано мече ни во Рио

Голем дел од Олимпијците кои настапуваат во Рио морална поддршка од трибините добиваат од своите најблиски, но тоа не е случајот со 21-годишниот Седрик Даблер. Австралискиот атлетичар кој се натпреварува во десетобој не може да се одвои од своето плишано мече во кое ја гледа утехата од лошите услови во олимпиското село.

Тој е првиот десетобоец на Австралија по 17 години, а негова цел е пласман во топ 8.

„Пред да отпатувам за Рио слушнав многу работи за условите во олимпиското село и веднаш знаев дека ќе си го семам плишаното мече. Со него можам секаде да спијам без никаков проблем“ – истакна атлетичарот.

 

sedrik dabler

 

sedrik dabler 1

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.