Аврамовски ги ’лапна’ парите, на Црвена Звезда и ја симнаа суспензијата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Аврамовски ги ’лапна’ парите, на Црвена Звезда и ја симнаа суспензијата

Аврамовски ги ’лапна’ парите, на Црвена Звезда и ја симнаа суспензијата

Македонскиот фудбалски интернационалец Даниел Аврамовски ги наплати долговите од српскиот клуб Црвена Звезда, пишуваат медиумите од Србија. Тој финансиските побарувања си ги бараше по судски пат, заедно со Стефан Илиќ, а тоа доведе до блокирање на жиро-сметката на Црвена Звезда. Дисциплинската комисија на ФСС побара од „црвено-белите“ да ги подмират своите долгови кон овие фудбалери, или во спротивно нема да можат да анагажираат нови засилувања оваа зима.

Само 24 часа по блокирањето на сметката, раководството на Црвена Звезда мораше да ги исплати заостанатите долгови, за да може да продолжи да работи според зацртаниот план. Така, Аврамовски си ги ’лапна’ одамна заслужените пари пред почетокот на 2018 година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.