екипа - 2620/2620 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести

All posts by екипа

 • Маркота не мрда од Љубљана

  Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Дамир Маркота и во следната сезона ќе го носи дресот на Унион Олимпија. Иако...

 • Илиевски ново засилување за Ефес

  Раководството на Анадолу Ефес го ангажира македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски. 31-годишниот плејмејекр потпиша едногодишен договор, со...

 • Баричело посветен на Вилијамс

  Рубенс Баричело изјави дека сака да го задржи своето место во тимот на Вилијамс, додавајќи дека тој...

 • Фоцис се пресели во Армани

  “Имам настапувано во повеќе различни земји, никогаш досега и во Италија. Затоа и се решив да ја...

 • Војдан потпиша за Черкаси

  Војдан Стојановски реши да го напушти Фени индустри и во следната сезона ќе го носи дресот на...