екипа - 2615/2620 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести

All posts by екипа

 • Станојевиќ останува тренер на Партизан

  Александар Станојевиќ и понатаму ќе остане на кормилото на Партизан, иако постоеше можност за негова смена по...

 • Интер го претстави Поли

  Италијанскиот гигант Интер денеска го претстави пред навивачите своето најново засилување. Станува збор за Андреа Поли, младински...

 • Роблс остана без злато

  Новиот ден од Светското Првенство во Даегу донесе нови контроверзи, откако Дерон Роблс го загуби златниот медал...

 • Видео: Експлозија и на Барса

  Фудбалерите на Барселона во шампионски стил го почнаа новото првенство во Шпанија, а воедно и му одговорија...

 • Квитова елиминирана од УС Опен

  Шампионката на Вимблдон, Петра Квитова, доживеа непријатна елиминација на стартот на УС опен. Сензационалната победничка на гранслем...

 • Рилски осетно се засилува

  Откако минатата сезона стигнаа до второто место во БИБЛ лигата, челниците на Рилски спортист решија летово да...

 • Се е во ред со Дрогба

  Голгетерот на Челси ќе може експресно да се врати на терените по страотниот дуел што го имаше...

 • Вознијацки најдобра во Њу Хејвен

  Данската тенисерка четврта година по ред триумфира во Њу Хејвен, каде нема претрпено ниту еден пораз во...

 • Федерер оптимист пред УС Опен

  Роже Федерер ги отфрли коментарите дека неговото време е поминато, најавувајќи дека ќе атакува на трофејот на...

 • Толку од Рожман на СП

  Ивана Рожман, единствената македонска претставничка на Светското првенство во атлетика во Даегу, Јужна Кореја, настапи во трката...