Атлетико Мадрид со нов триумф над Леида во четвртфиналето на Купот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Атлетико Мадрид со нов триумф над Леида во четвртфиналето на Купот

Атлетико Мадрид со нов триумф над Леида во четвртфиналето на Купот

Атлетико Мадрид оствари уште една убедлива победа (3-0) над Леида и со вкупни 7-0 обезбеди пласман во четвртфиналето на Купот на Шпанија. Тимот на Диего Симеоне доминираше во текот на целиот меч, но отпорот на противникот го скрши во второто полувреме.

Караско ги доведе „јорганџиите“ во водство, Гамиеро зголеми на 2-0, а третиот гол беше дело на новото засилување Витоло.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.