Атлетико Мадрид лесно против Еибар во Купот на Шпанија (3-0) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Атлетико Мадрид лесно против Еибар во Купот на Шпанија (3-0)

Атлетико Мадрид лесно против Еибар во Купот на Шпанија (3-0)

Атлетико Мадрид направи чекор напред до полуфиналето, откако вечерва славеше против Еибар (3-0) во првиот натпревар од четвртфиналето од Купот на Шпанија. Тимот на Диего Симеоне беше подобар противник во целиот натпревар и сосема заслужено ќе патува со предност на реванш-мечот.

Резултатот беше отворен во 27-та минута, преку погодокот на Ентоан Гризман, кој умешно ја искористи асистенцијата на Хименез. Во 60-та минута, Кореа зголеми на 2-0, а осум минути подоцна, Кевин Гамеиро ги постави конечните 3-0.


All Goals & highlights – Atletico Madrid 3-0… by mohtv

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.